Zdjęcia ślubne

Wybieramy zaufanego fotografa ślubnego z Krakowa

Jeśli  planujemy ślub i jesteśmy z Krakowa, zdaje się że mamy większe pole manewru w zakresie wyboru fotografa. W końcu większe miasto daje szereg możliwości. Ważne jednak, by mimo wszystko i tak robić to z głową. Na rynku nie brakuje bowiem oszustów i amatorów, którzy zachęcają zaniżonymi stawkami, ale do rzeczy…

Wybierając fotografa ślubnego jest kilka kwestii na które w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę. Są nimi kolejno: doświadczenie, profesjonalizm, no i oczywiście cena adekwatna do umiejętności.

Doświadczenie fotografa

Doświadczenie fotografa jest rzecz jasna nieodzowne. Z reguły o tym jak się przedstawia dowiadujemy się z jego portfolio i w trakcie bezpośredniej rozmowy. W przypadku zawodowców z długim stażem mogą świadczyć o nim również zdobyte nagrody i akcje w które się angażuje.

Grzegorz „Moment” Płaczek z omawianego Krakowa jest przykładem profesjonalisty o którym mowa powyżej. Starając się wychodzić poza schematy, swoje doświadczenie zbierał bowiem między innymi w trakcie sesji realizowanych poza granicami Polski. Dziś, współpracując z parami młodymi oferuje swoje usługi zarówno w Krakowie, jak i na terenie całego kraju, a nawet poza nim. Przepiękne sesje wykonywał już  we Francji, Włoszech, Niemczech, Anglii, Meksyku, Irlandii, Litwie, Hiszpanii, Austrii, Czechach, Słowacji, Egipcie i na Mauritiusie. Płaczek współpracował też z Europejską Akademią Fotografów, a obecnie prowadzi cykliczne warsztaty fotograficzne. Jest też autorem chwytliwych, branżowych książek i e-booków. W 2011 roku zdobył również tytuł „Ambasadora” firmy Dedolight w Polsce.

Licząc więc na doświadczenie naszego fotografa, szukajmy profesjonalisty z podobnym dorobkiem. Tylko wtedy będziemy stuprocentowo pewni tego, że wykonane do tej pory zdjęcia, mają rzeczywiste poparcie w jego umiejętnościach.

Profesjonalizm fotografa

Profesjonalizm, to kolejna istotna kwestia na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze ślubnego fotografa. Przy jej ustaleniu sprawa jest jednak nieco trudniejsza. Na temat atmosfery w trakcie wykonywania zdjęć, wprowadzeniu klimatu i odpowiedniemu podejściu do państwa młodych mogą bowiem wypowiedzieć się wyłącznie osoby, które z danym artystą miały już do czynienia.

Z tego powodu niezwykle ważne jest, by fotograf umożliwił potencjalnym klientom odczyt opinii na swój temat. Powracając wspomnianego już Grzegorza „Moment” Płaczka, niektórzy zawodowcy dobrze o tym wiedzą i na swojej stronie internetowej dodają tego typu zakładkę.

Cena za reportaż ślubny

Ostatnią, choć równie istotną kwestią, co pozostałe jest oczywiście cena za reportaż ślubny. Jak wiadomo, budżet nie jest z gumy, a ślub i wesele kosztują. Licząc na dobrej jakości zdjęcia trzeba nastawić się jednak na ceny od dwóch do nawet dziesięciu tysięcy złotych.

Wszystko zależy bowiem nie tylko od czasu, jaki poświęci nam fotograf, ale i od ilości zamówionych przez nas zdjęć. Do tego należy jeszcze doliczyć koszt sesji poślubnej. Ten różni się oczywiście w zależności od tego, gdzie sesja ma być wykonywana. Jeśli bowiem planujemy ją w miejscu naszego zamieszkania, cena będzie niższa, niż w przypadku kilkudniowej wycieczki nad morze, w góry czy nawet za granicę.

Bazując na tych trzech, podstawowych zasadach, którymi należy się kierować przy wyborze fotografa ślubnego z pewnością w końcu trafimy na tego, który spełni nasze oczekiwania w stu procentach. Pamiętajmy! Dzień ślubu, to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu, a do zdjęć wykonanych w jego trakcie, z sentymentem będziemy wracać dość często. Warto więc, by były one piękne i unikatowe.Comments are closed.