Fotografia rodzinna

Dziecięce zdjęcie w ramce jako pamiątka

Małe dzieci rosną niezwykle szybko, a w natłoku codziennych obowiązków nietrudno jest zapomnieć o istotnych momentach ich rozwoju. Warto więc uwieczniać te małe poczynania, aby po kilku latach móc wrócić do zdjęć i wspomnieć piękne chwile.

Chyba każdy rodzic fotografuje swoje dziecko od niemal pierwszych chwil jego życia. Uwiecznione momenty życia dziecka są świetną pamiątką na lata, a także jednym z nielicznych sposobów na pokazanie dziadkom, jak szybko ich wnuk się rozwija.

dzieci

Dziecięce zdjęcia – dlaczego warto je wykonać w tradycyjny sposób?

Współcześnie zdjęcia wykonujemy za pomocą aparatów znajdujących się w naszych telefonach komórkowych. I o ile to rozwiązanie sprawdza się w przypadku fotografowania codziennych czynności dziecka, o tyle na dłuższą metę istnieje spore ryzyko, że te zdjęcia kiedyś przepadną. Bardzo mało osób regularnie wykonuje kopie zapasowe pamięci telefonów, czego skutkiem, w przypadku awarii sprzętu, jest utrata tych wszystkich pięknych pamiątek. Warto zatem rozważyć wywołanie chociaż niektórych z nich.

Profesjonalna sesja fotograficzna – czy to dobry pomysł?

Uwiecznić rozwój dziecka można na dwa sposoby – poprzez samodzielne wykonanie fotografii lub wynajęcie do tego profesjonalnego fotografa. I o ile pierwsza z opcji jest zdecydowanie tańsza, to jej największym minusem jest posiadanie niezliczonej ilości zdjęć, do których prawdopodobnie nigdy nie wrócimy. Natomiast zdjęcia wykonane w pięknej aranżacji przez profesjonalistę będzie można wywołać, a następnie umieścić w ramce.

Tak przygotowana fotografia będzie nie tylko cudowną pamiątką na lata, ale także świetnym pomysłem na prezent dla dziadków. Niestety, rodzice najczęściej decydują się jedynie na wykonanie sesji noworodkowej, aby zatrzymać te piękne chwile na dłużej. Warto jednak w taką sesję zainwestować, kiedy maluszek już trochę podrośnie – jego urok jest równie ujmujący co kilkanaście miesięcy wcześniej.

dzieci

Zdjęcia w ramce – dlaczego warto je mieć?

Nie ma lepszego sposobu na podkreślenie wnętrza, jak wywieszenie rodzinnych zdjęć na ścianach. Mieszkanie nabiera całkiem innego, bardziej przytulnego charakteru. Nic więc zatem dziwnego, że wielu rodziców, a już zwłaszcza dziadków, wieszają dziecięce zdjęcia na ścianach. Jeśli fotografia jest wykonana profesjonalnie, w cudownej aranżacji i delikatnie obrobiona – nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc ją zaprezentować odwiedzających dom gościom.

Rodzinne zdjęcia, zwłaszcza te, na których znajdują się dzieci, to pamiątka na całe życie. Wykonane profesjonalnie pokazują naturalność i dziecięcą niewinność najmłodszych jej członków, bez sztucznych efektów. Fotografie umieszczone w ramkach będą miały duże znaczenie sentymentalne po latach, kiedy domownicy przemieszczając się z pokoju do pokoju, ujrzą i przypomną sobie te piękne chwile.

Jak przygotować dziecko do sesji fotograficznej

O ile noworodkowa sesja może przebiec bez zbędnych komplikacji, o tyle starsze dzieci odczuwają niepokój w nowej sytuacji. Na początku konieczna jest rozmowa z dzieckiem i wyjaśnienie jak będzie wyglądała sesja. Maluszek powinien także zostać oswojony z fotografem, aby współpraca przebiegła bez żadnych zakłóceń. Nie można również zapomnieć o tym, że małe dzieci zawsze są zainteresowane sprzętem fotograficznym i rekwizytami, które będą leżały w jego zasięgu.

Dziecięce zdjęcie w ramce jako pamiątka

Zdjęcia, które po wywołaniu możemy umieścić w ramce, z pewnością będą cieszyły oko na co dzień. Z drugiej jednak strony będą stanowiły świetną pamiątkę na całe życie i z pewnością staną się pretekstem do rodzinnych wspominek.Comments are closed.